فریلنسر موفق کیست ؟ چرا باید فریلنسر شویم ؟ قسمت اول

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
فریلنسر کیست

سلام به همه 🙂

دراین سری پست ها قراره به فریلنسری بپردازیم . همونطور که میدونید فریلنسری خیلی تو بورسه ! یا به قول آلمانیا liegt im trend اما فریلنسر موفق کیه ؟ تو این سری از مطالب وبیتو قراره بهش بپردازیم پس با ما همراه باشید 🙂

آزادکاری یا فریلنسینگ چیست؟

فریلنسینگ ( FreeLancing ) به معنی آزاد کاری است و تقریبا شما دارای هر مهارت و تخصصی که باشید می توانید به صورت فریلنسینگ فعالیت کنید.

فریلنسر ( FreeLancer ) نیز به کسی اطلاق می شود که به صورت پروژه ای و برای خود کار می کند. او در حقیقت به عنوان رئیس خود کار می کند. یک فریلنسر منوی خدمات، قیمت ها و بازار هدفش را خودش تنظیم می کند.

مزایای فریلنسینگ برای یک فریلنسر / دورکار

  • برای خود کار می کنید و هیچ رئیسی بالای سر شما نیست.
  • نیاز به دادن هزینه برای مکان خاصی برای قبول کار ندارید و در منزل نیز میتوانید به انجام آن بپردازید.
  • بین پیشنهادات و کارفرمایان مختلف حق انتخاب دارید.
  • بازار فریلنسرها رقابتی است و نیاز به فریلنسرهای قابل اعتماد و با کیفیت و حرفه ای همیشه وجود دارد.
  • می توانید در هر زمان و مکانی که دوست دارید کار کنید.
  • درآمد شما بستگی به میزان فعالیت خودتان دارد و می‌توانید با انجام پروژه‌های بیشتر و تخصصی‌تر، درآمد بسیار بالایی داشته باشید و از همتایان خود که در استخدام شرکت ها هستند با سرعت بسیار بالایی پیشی بگیرید.

معایب فریلنسینگ برای یک فریلنسر / دورکار

  • همه‌ی کارها از جمله حسابداری، بازاریابی، فروش، انجام پروژه، ارتباط با مشتری و … را خودتان باید انجام دهید.
  • به دست آوردن کارفرمای کافی برای اینکه بتوانید از طریق فریلنسینگ، زندگیتان را تامین کنید ممکن است کمی زمان بر باشد. باید صبور باشید و با سابقه و حسن انجام کاری خوبی که از خود بر جای می گذارید روز به روز به مشتری های خود بیافزایید.
  • بسیاری از فریلنسرها در کارشان بالا و پائین را تجربه کرده اند. برای زمان های کسادی باید برنامه داشته باشید و برای زمان هایی که کار زیاد است آماده باشید تا بتوانید پروژه ها را به موقع تحویل دهید.
  • تا زمانی پول بدست خواهید آورد که قادر به انجام پروژه ها با کیفیت مناسب باشید. در این شیوه خبری از حقوق بازنشستگی نیست مگر آنکه خود را مستقلا بیمه نمائید.

تاثیر پلت فرم های نوظهور

همانطور که خطوط راه آهن و بزرگراه ها اجازه دادند که طبقه متوسط ​​رو به رشد برای پیدا کردن آرامش و درآمد به تکنولوژی جدید دسترسی داشته و با انعطاف پذیری بیشتر، نوع جدیدی از کارگری را به وجود آورند . فریلنسرینگ برای بسیاری از افراد یک شیوه زندگی بدون سر و صدا، به معنای آزادی مطلق است ، هر خانه ای، هر ماشینی، هر کشوری ، فقط یک مکان برای انجام  کار مطابق مهارت میباشد و هیجان مداوم از شروع تازه در کسب و کارهای جدید است .

به طور خاص، در این شیوه فریلنسرها جاودانه زندگی می کنند و در سراسر جهان به جستجوی ارتباطات جدید و ماجراجویی  و کسب درآمد می روند. اما قبل ازاینکه کمربند همت خود را ببندند باید ناملایمات اصلی این نوع تجارت را نیز بدانند، زیرا ورود به کسب و کار آزاد می تواند با ناراحتی ها و ناملایماتی همراه شود که خوشبختانه، بسیاری از ابزارها و پلت فرم های مفید وجود دارد که باعث می شود که مسیر شما بسیار ساده تر و لذت بخش تر باشد.

اگر شما در ایران مستقر هستید وخود را آماده کار می بینید ، می توانید برای کار از شهری به شهر دیگر بروید، باید درچندین منطقه زمانی و مکانی مختلف باقی بمانید و احتمالا به دنبال گزینه های متعدد جهت کار باشید و وقت و زمان زیادی برای آن هدر دهید اما فریلنسرها می دانند که زمان پول است و باید کار را بدون هزینه مازاد و بدون اتلاف وقت انجام دهند.

معتبرترین سیستم های فریلنسینگ ایران

در زیر بهترین و معتبرترین پلت فرم های فریلنسینگ ایران را به تدریج لیست خواهیم کرد که با کلیک بر روی نام هر یک از آن ها به سایت مورد نظر هدایت خواهید شد.

سایت منکارتو

سایت پارسکدرز

سایت پارس فریلنسر

سایت سان تایپ

سایت پونیشا

سایت تایپایران

سایت کاریشه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *